W dniach 21 – 25 stycznia 2019 r. odwiedziły naszą szkołę studentki z Xi’an International Studies University – Tang Yiwen i Fan Jing. Są one uczestniczkami wymiany organizowanej przez łódzki oddział AIESEC, jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich.
Uczelnia, którą reprezentują znajduje się w Xi’an, blisko sześciomilionowym mieście
w środkowych Chinach, słynnym m.in. z mauzoleum Pierwszego Cesarza i towarzyszącej mu Terakotowej Armii. W naszym liceum przeprowadziły one cykl zajęć poświęconych historii i współczesności Chin, chińskiej kulturze, kuchni i pismu. To ostatnie cieszyło się szczególnym zainteresowaniem młodzieży, gdyż wiele osób pragnęło poznać zapis swojego imienia przy użyciu chińskich znaków. „Lekcje” prowadzone były w języku angielskim, co stanowiło ich dodatkowy walor edukacyjny. Poza pobytem w szkole Tang Yiwen i Fan Jing zwiedzały Łódź oraz Tuszyn, gdzie mieszkała jedna z nich, poznając codzienne życie mieszkańców. Mamy nadzieję, że wizyta ta była dla obu stron interesującym doświadczeniem.