„Wieje nudą? – Trenuj judo!!!” to akcja zainicjowana wiele lat temu przez Klub Sportowy Akademia Judo Łódź mająca na celu popularyzację i promocję właśnie judo wśród dzieci i młodzieży łódzkich placówek oświatowych jako alternatywę aktywności fizycznej dla innych bardziej rozpowszechnionych i popularnych sportów. Judo jednak to więcej niż sport przekonali się o tym uczniowie wielu klas naszej szkoły, którzy na lekcjach wf uczyli się bezpiecznych upadków, podstawowych chwytów w parterze i technik rzutów. Uczniowie od inicjatorów i prowadzących lekcje judo – nauczycieli wf naszej szkoły: prof. Blanki Lutomirskiej i prof. Jarosława Ciemieniewskiego dowiedzieli się, że judo to również system filozoficzny, kodeks norm i postępowań, system wychowawczy a przede wszystkim sport olimpijski, sztuka walki i samoobrony oraz sposób i pomysł na życie. Dwudziestego września oprócz uczniów naszej szkoły w zajęciach judo licznie wzięli udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 137 – Integracyjnego w Łodzi. Akcja będzie miała charakter cykliczny a odbyła się również dzięki uczniom – judokom XXV LO. Podziękowania dla: Konrada Pyznarskiego, Artura Olaszka, Pawła Hasse i zawodnika KS Akademia Judo Łódź Oleksandra Gembalya za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.