Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej społeczności szkolnej – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. W ramach jego obchodów odbyły się zwyczajowe, chociaż w okrojonej formie, „otrzęsiny” młodzieży klas pierwszych, połączone ze ślubowaniem i przyjęciem jej w poczet uczniów XXV Liceum Ogólnokształcącego.

Od wielu lat tradycją naszej szkoły powiązaną z tym świętem są również wybory Mistrzów, na których swoje głosy oddają uczniowie klas drugich i trzecich. W tym roku poszukiwaliśmy Mistrzów w czterech kategoriach: „Ciętej Riposty”, „Pozytywnie Zakręconego”, „Zdalnego Nauczania” i oczywiście „Nauczania”.

„Mistrzem Ciętej Riposty” został profesor Maciej Kosylak, „Mistrzem Pozytywnie Zakręconym” profesor Hanna Dobrowolska, „Mistrzem Zdalnego Nauczania” młodzież wybrała profesor Gabrielę Rybarczyk-Jochym, zaś „Mistrz Nauczania 2020” w XXV LO to pani profesor Justyna Poteralska-Fudała.

Tego dnia swoje nagrody przyznają wyróżniającym się pedagogom władze państwowe oraz samorządowe. W bieżącym roku w naszym Liceum otrzymali je:

  • Pani dyrektor Bogumiła Ziółkowska-Pawlak – Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi,

  • Pani Dorota Spychała – Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty,
  • Pani Iwona Pacaj-Jasiuk – Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi,

  • Pani Iwona Kolęda – Złoty Medal za Długoletnią Służbę,

  • Pani Aleksandra Marczak – Złoty Medal za Długoletnią Służbę,

  • Pan Marcin Budynek – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,

  • Pani Gabrielą Rybarczyk-Jochym – Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy Nauczycielom i Pracownikom Szkoły sukcesów i zadowolenia z pracy, a Wam Drodzy Uczniowie dalszych postępów w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu umiejętności oraz rozwijaniu swoich pasji.