Odnośnik

Nasza szkoła jest szkołą, która od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką. Mija już rok, kiedy to PŁ objęła patronatem XXV LO  im. Stefana Żeromskiego.

Wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Wracamy pamięcią do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowanego przez prof. Dorotę Spychałę, prof. Sławomirę Wójcik (XXV LO) oraz prof. Katarzynę Zarębską (XXXI LO) dla trzecich klas humanistycznych.

„Serdecznie dziękuję za Państwa za udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania, podczas której wspólnie przeczytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz teksty Antologii Niepodległości…”
Takimi słowami rozpoczyna się list, jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”.
Otrzymaliśmy również okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej.

Laureaci z naszej szkoły

W Muzeum Tradycji Niepodległościowych rozdano nagrody w trzech konkursach upamiętnieniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły: Kinga i Stanisław z IIa oraz Ola z Ia (nauczyciel-Sławomira Wójcik). Brawo! Jesteśmy z Was dumni! Tak trzymać!

BRAWO DLA MAGDY Z IIA

W piątek 14 grudnia 2018 r. w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 uroczyście podsumowano wojewódzki konkurs zorganizowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy ,,Solidarność” Oświata Ziemi Łódzkiej, pt. ,,Komu zawdzięczamy niepodległość?”.
W kategorii literackiej sukces odniosła Magda Mamos z IIa (opiekun – Sławomira Wójcik), zajmując II miejsce w tym konkursie. Brawo!

BRAWO DLA KASI Z IIID

W piątek 14 grudnia w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi odbyła się uroczysta Gala Konkursu ,,Piosenki Stanu Wojennego- IX edycja”.
Katarzyna Pietrucha z IIId zajęła w tym konkursie II miejsce. Brawo dla Kasi i jej nauczycielki – prof. Doroty Spychały.

Sukces naszych uczennic na ogólnopolskim konkursie

Ucz. kl. IIIe Bogna Defecińska i ucz. kl. IId Liliana Bidna znalazły się w gronie laureatów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zapomni Rossiju /Zapamiętaj Rosję”.

Konkurs składa się z dwóch kategorii: z testu językowo – realioznawczego, z którym zmierzyła się Lilia oraz z działania artystycznego, które podjęła Bogna.

Gala konkursu odbyła się 30.11.2018r. w gmachu Liceum Ogólnokształcącego Nr XII we Wrocławiu – organizatora konkursu. O najwyższe laury ubiegało się 40 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Po wysłuchaniu wykładu ilustrowanego prezentacją, poświęconego życiu i twórczości Lwa Tołstoja oraz po części artystycznej jury ogłosiło wyniki konkursu. Przyznano 1, 2 i 3 miejsce oraz wyróżnienie.

Wypowiedź pisemna Bogny oraz zdjęcie ilustrujące jej główną myśl znalazły uznanie jurorów, dzięki czemu drużynie przyznano III miejsce w konkursie.

Cieszymy się z tego osiągnięcia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DEBATY OXFORDZKIE

24 LISTOPADA 2018R.ODBYŁ SIĘ ETAP MIĘDZYSZKOLNY DEBAT OXFORDZKICH W INSTYTUCIE EUROPEJSKIM, W KTÓRYM WZIĘLI UDZIAŁ I WYWALCZYLI 3 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY:
1)KALAMAT LEONARD -1B
2)ZALECH ALEKSANDER – 1D,
3)MARTCZAK KAMIL – 2C,
4)ŁACZMAŃSKI MICHAŁ- 3D.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

Olimpiada Solidarności

26.11.2018r.odbył się etap szkolny Olimpiady Solidarności,w którym udział wzięli:
1)WRONA ARTUR -2D
2)STĘPNICKA ZUZANNA – 2F
3)KALAMAT LEONARD – 1B
4)OKRÓJ MIESZKO – 2E.
Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
1)WRONA ARTUR
2)STEPNICKA ZUZANNA – 2F.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!