Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

DZIEŃ PATRONA I DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W XXV LO

We wtorek 5 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych z opiekunami oraz Pani Dyrektor Bogumiła Ziółkowska -Pawlak. Należy pamiętać, że Stefan Żeromski patronuje naszej szkole od 3 kwietnia 1938 r.

W tym roku dla uczniów klas pierwszych odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły,  w którym wzięło udział 56 osób. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 1a: Dominika Cichorek, Piotr Gawryszczak, Julia Turek, Tomasz Bednarek i Alicja Kołodziejska.

Podczas podsumowania konkursu i krótkiej uroczystości przypomniano zasługi Stefana Żeromskiego, a uczeń klasy 2b Bartosz Pruszkiewicz opowiedział o Stefanie Żeromskim jako… Prezydencie Rzeczpospolitej Zakopiańskiej.

Tego dnia odbyło się również podsumowanie Konkursu Wiedzy o Współczesnym Języku Polskim, który został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. W konkursie udział wzięło 86 uczniów naszej szkoły. Zwycięzcami zostali: Bartłomiej Trzop - klasa 2b i Kacper Lipka - klasa 3a. W tym konkursie wyróżnienia przyznano: Zuzannie Markowskiej z klasy 3a1 oraz Anastazji Wojtkiewicz z klasy 1a.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Konkursy i uroczystość przygotował zespół polonistów: prof. Monika Kurowska, prof. Dorota Spychała, prof. Tomasz Krul i prof. Marcin Matusiak.

Wszystkim Zwycięzcom i Uczestnikom konkursów serdecznie gratujemy.